E-mail: biuro@slsi.pl
Tel.: +48 95 781 70 85
Powołanie pierwszego klubu e-sportowego w Gorzowie - LSI-AWF e-Team!

Powołanie pierwszego klubu e-sportowego w Gorzowie - LSI-AWF e-Team!

W dniu 03 lipca 2020 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Lubuska Sieć Innowacji z władzami Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego w ramach podpisanego w marcu porozumienia o współpracy dydaktyczno-naukowej. Tematem spotkania było powołanie pierwszego klubu e-sportowego w Gorzowie pod szyldem LSI-AWF e-Team!

W spotkaniu wzięli udział ze strony ZWKF: dr hab. Leszek Zguczyński – Dziekan Wydziału, dr hab. Piotr Żurek – Prodziekan ds. Studiów, a ze strony Stowarzyszenia: Sylwia Łopato-Szafratowicz – Asystent projektu, Trenerka dyscyplin technologicznych oraz Piotr Gramza – Prezes S.

Omówiono zakres oraz program zajęć dla dwóch pierwszych 5-osobowych drużyn młodzieżowych, do których rozpoczęła się rekrutacja dzieci i młodzieży w wieku 8-12 lat. Zajęcia będą zajmowały uczestnikom co najmniej 4 godziny w tygodniu:

2 godziny będą poświęcane na techniki gier e-sportowych, opracowywanie strategii oraz pracę w zespole,

1 godzina w tygodniu będzie poświęcona treningowi mentalnemu zawodników,

1 godzinę w tygodniu zawodnicy będą spędzali naprzemiennie z trenerem motorycznym, fizjoterapeutą oraz dietetykiem.

Stowarzyszenie Lubuska Sieć Innowacji od ponad roku prowadzi zajęcia dla młodzieży z robotyki i programowania. W trakcie zajęć, które odbywają się w ramach Akademii Wynalazcy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej są przygotowywane dwa zespoły młodzieżowe do startu w międzynarodowych zawodach robotycznych FIRST LEGO League. Inicjatywa powołania klubu e-sportowego LSI-AWF e-Team jest kontynuacją działań Stowarzyszenia, które mają na celu przygotowanie gorzowskiej młodzieży do życia w nowoczesnym świecie, w którym obycie z nowoczesnymi technologiami będzie decydowało o rozwoju zawodowym.

A co rekrutacją do LSI-AWF e-Team?

Zapraszamy chętnych do udziału w zajęciach e-sportowych do zgłaszania się na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegóły dotyczące rekrutacji i programu zajęć będą na bieżąco publikowane na stronach internetowych oraz na profilach na Facebooku.